Nogometaši Armenije šokirali su večeras Crnogorce velikim preokretom sa 3:2 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora je bila sjajna u prvom poluvremenu i činilo se da će bez problema odnijeti bodove protiv reprezentacije koja do ove utakmice nije imala nijedan bod.

Crnogorci su poveli u 36. minuti kada je Kojašević postigao pogodak za 1:0, da bi samo dvije minute kasnije Stevan Jovetić udvostručio prednost gostiju.

Ipak, nastavak utakmice donio je potpuno drugačiju sliku na terenu jer su Armenci počeli igrati pubo bolje. Do prvog gola na utakmici stigli su u 50. minuti kada je pogodio Grigoryjan, da bi u 74. Haroyan postigao novi gol kojim je izjednačio rezultat. To nije bilo sve od Armenaca jer su u četvrtoj minuti nadoknade preko Ghazaryjana stigli do sva tri boda na utakmici.

Crna Gora je nakon ove utakmice ostala prva u grupi E sa sedam bodova, dok je Armenija osvojila danas prve bodove u ovim kvalifikacijama.