Francuzi su prvi finalisti Svjetskog prvenstva.

Prvi, i uvjerljivo najveći, favorit za zlato nije kiksao protiv Slovenaca. Vujina se momčad hrabro borila, ali protiv čvrste zone domaćina nije mogla kroz svih 60 minuta. Već do poluvremena osigurali su Dinartovi momci prednost od 15:12.

U nastavku su se još priključili PSG-ovi igrači, zabili 13 od 16 golova Trikolora. Iza njihovih leđa je pak u obrani briljirao Gerard, što je bilo previše za Fantje. Upisan je poraz od 31:25, preostaje joj boriti se za broncu.

FRANCUSKASLOVENIJA  31:25 (15:12)

FRANCUSKA: Gerard 16 obrana, Omeyer; Remili 6, O. Nyokas, Narcisse 4, N. Karabatić 3, Mahe 4 (1), N’Guessan 2, Accambray, Abalo 2, Sorhaindo 1, Guigou, Fabregas 3, Dipanda 1, Porte 5, Mem; izbornici: Didier Dinart i Guillaume Gille

SLOVENIJA: Skok 10 obrana, Lesjak 2 obrane; Blagotinšek 1, Henigman, G. Marguč 3, Kavtičnik 2, Janc 3, Dolenec 5 (3), Cingesar 3, Poteko, Kodrin, Gaber 3, Bezjak 2, Grebenc 2, Zarabec 1, Mačkovšek; izbornik: Veselin Vujović

Isključenja: Francuska 6 minuta (Fabregas, Dipanda, Porte), Slovenija 4 minute (Janc, Bezjak)
Sedmerci: Francuska 1/2, Slovenija 3/3