Manchester City je teškom mukom došao do pobjede nad momčadi Swansea rezultatom 2:1, a junak domaćih je Brazilac Gabriel Jesus.

Manchester City je iz prve prave prilike došao vodstvo kada je pogodio Gabriel Jesus. Silva je lijepo prošao po lijevoj strani ubacio u peterac gostiju, a Brazilac se najbolje snalazi i postiže gol za 1:0.

Prvo poluvrijeme je donijelo apsolutnu dominaciju Cityja koji je pravim čudom ostao samo na jednom postignutom golu. Gosti nisu imali skoro nikakve šanse i bili su sretni samo sa jednim golom u prvih 45 minuta.

U nastavku drugačija slika na terenu. Velšani su proigrali i napravili velike probleme Građanima. Igrala se 81. minuta kada je Sigurdsson pogodio za 1:1 lijepim udarcem sa 25 metara.

Kada se mislilo da će gosti doći do velikog boda Gabriel Jesus je u 93. minuti pogodio iz drugog pokušaja i donio veliko slavlje domaćim navijačima.