Nogometaši Milana posustaju u borbi za izlazak na euro scenu, a posebno su sebi otežali zadatak današnjim porazom od Sampdorije na domaćem terenu (0:1).

Utakmica je započela relativno mirno, a prvu priliku vidjeli smo pred golom Milana kada je Linetty odlično pucao, ali je Donnarumma odlično obranio. Milan je imao nekoliko prilika do kraja, ali bez konkretne završnice te se na poluvrijeme otišlo sa početnim rezultatom.

U 49. minuti novo pojačanje Milana, Španjolac Deulofeu je imao dobru priliku, ali je pogodio samo stativu. Igrala se 69. minuta kada je Paletta neoprezno startao i skrivio penal, koji je izveo Luis Muriel i lagano pospremio loptu u mrežu za vodstvo gostiju.

Do kraja smo vidjeli samo još veliku priliku za Lapadulu koji je loše pucao te crveni karton, odnosno drugi žuti za Sosu. Milan je ovim porazom udaljio se od pozicija koje vode u Europu, te je sada na 8. mjestu sa 37 bodova, dok je Sampdoria sada na 10. poziciji sa 30 bodova.