sarakolak1FOTO: has.hr

Novu medalju na europskim prvenstvima za hrvatsku atletiku osvojila je danas Sara Kolak u finalu bacanja koplja i to brončanu. Ali Sara nije samo osvojila medalju nego je to postigla s novim hrvatskim rekordom (seniorskim i mlađeseniorskim) 63,50 m i popravila svoj rekord za 75 cm. Sara je rekordni hitac bacila u trećoj seriji i zasjela na drugo mjesto na kojem je bila do zadnje serije kada ju je prebacila Njemica Linda Stahl s hicem od 65,25 m. Prvakinja Europe postala je Beloruskinja Tatsiana Khadovich s također nacionalnim rekordom 66,34 m. Ovo je najveći uspjeh Sare Kolak, ali spomenimo da je ona do sada osvojila dvije brončane juniorske medalje – europsku 2013. i svjetsku 2014.

Danas mo u kvalifikacijama bacanja kugle imali trojicu naših bacača od kojih se samo Stipe Žunić uspio plasirati u sutrašnje finale. Stipe je bacio kuglu do 20,24 m u svom trećem pokušaju što je bio ukupno 6. rezultat kvalifikacija. Kvalifikacijska norma bila je 20,30 m, a samo je pet natjecatelja uspjelo prebaciti zadanu normu. Nedžad Mulabegović je bacio 19,55 m što mu je bilo dovoljno za ukupno 15. mjesto, a za ulazak u finale nedostajalo mu je još 17 cm. Najslabiji nastup od njih imao je Filip Mihaljević koji je bacio tek 18,72 m što je bilo dovoljno tek za 22. mjesto. Finale je na programu sutra u 17:30 sati.