Američka tenisačica Serena Williams je slavila protiv svoje sestre Venus u finalu Australian Opena rezultatom 2:0 (6:4 i 6:4)

Veliko finale koje su fanovi tenisa očekivali već dugo je ipak potrajalo kraće nego što su svi priželjkivali. U prvom setu vidjeli smo baš neočekivan start. Usprkos tome što Serena i Venus imaju najjače servise na WTA touru, prva četiri gema su donijela četiri brejka i poravnanje 2:2.

Ipak, nakon toga obje tenisačice su konsolidirale svoj početni udarac, a o pobjedniku seta odlučio je famozni sedmi gem u kojem je Serena napravila brejk i set privela kraju rezultatom 6:3.

U drugom setu puno manja borba! Brejkova nije bilo ponovo do sedmog gema koji je, po nepisanom teniskom pravilu, uvijek najteži za osvojiti po igrača koji servira. Nakon toga tenisačice su po dva puta osvojile svoj servis, ali je to bilo dovoljno za Serenu da osvoji svoju novu titulu na prvom Grand Slam turniru u sezoni.