Miami Heat je upisao petu uzastopnu pobjedu nakon sinoćnjeg ogleda protiv Brooklyn Netsa.

Sve do posljednje četvrtine, utakmica je išla u korist Netsa: na odmor su otišli sa + 11 (55:66), a treću su četvrtinu zaključili sa +18 (71:89), a onda slijedi obrat. Nakon odlično odigrane 4.četvrtine od strane Miami Heata (38pts) u odnosu na slabo odigranih 15 minuta od strane Brooklyn Netsa (17pts), rezultat na semaforu bio je 109:106, a momčad iz Brooklyna upisala je svoj treći uzastopni poraz.

Igrač susreta bio je Brook Lopez koji je za Netse u 33 minute postigao 33 poena, 3 asistencije i 4 skoka. Hrvatski reprezentativac i Lopezov suigrač, Bojan Bogdanović, bio je drugi najbolji igrač u redovima svog kluba sa 17 poena, 2 asistencije i 5 skokova.

Sinoć se, na drugom parketu, odvijao susret između Milwaukee Bucksa i Philadelphia 76ersa. 76ersi su do poluvremena imali prednost od +14 (72:58) koju nisu ispustili unatoč izgubljenim sljedećim četvrtinama. Na koncu je rezultat bio 114:109, a momčad iz Philadelphije je, nakon L.A Clippersa, upisala još jednu pobjedu.

Najbolji igrač utakmice bio je Greg Monroe koji je u 30 minuti igre za Buckse zabio 28 poena uz 2 asistencije i 9 skokova. Hrvatski reprezentativac, Dario Šarić, je za 76erse u sinoćnjoj utakmici postigao 17 poena i 3 skoka čime je bio drugi najbolji igrač svoje momčadi, odmah iza Gerald Hendersona koji je imao 20 poena, 4 asistencije i 2 skoka.

U ogledu između Los Angeles Lakersa i Portland Trail Blazersa, pobjedu je odnijela momčad iz Portlanda čime su Lakersi upisali drugi uzastopni poraz nakon onoga protiv Dallas Mavericksa.

Blazersi su na odmor otišli s minimalnom prednošću od +1 (58:59) koju su do kraja povećali i utakmicu zaključili s rezultatom 98:105.
Najbolji je u redovima Lakersa bio Louis Williams koji je u 28 minuta postigao 31 poen, 5 asistencija i 4 skoka. U momčadi Trail Blazersa istaknuli su se C.J. McCollum i Damian Lillard – oba s 24 poena i 4 skoka.

Dobru partiju odigrao je i Ivica Zubac, devetnaestogodišnji hrvatski igrač. Naime, Zubac je realizirao 12 poena, 2 asistencije i 10 skokova u 28 minuta provedenih na parketu.